Пасифлора (страстоцвіт) 0.1 г - багаторічна ароматна ліана родом з Перу. Так, такої рослини Ви ще не бачили! Квітка пасифлори викликає захоплення навіть у досвідчених садівників завдяки незвичайній будові суцвіття. Білувато-зелені пелюстки увінчує синьо-фіолетова корона, в центрі якої сяють великі тичинки. Інша назва пасифлори-страстоцвіт, символізує Страсті Христові на хресті. У нас культура вирощується як кімнатна, і як садова рослина. Ви обов'язково закохаєтеся у його екзотичні квіти з першого погляду!
Опис: · Довжина кучерявих пагонів досягає 3 метрів і більше; · Квітка складна, синьо-біла, до 7-9 см в діаметрі; · Цвіте з травня по жовтень, на однорічних пагонах. Квітка страстоцвіту нагадує зірку, яка ніби сяє на тлі смарагдового листя. Вирощують його для прикраси дверних отворів та вікон витонченими гірляндами, а також для декорування парканів, огорож, альтанок. Домашня пасифлора ідеальна для створення саду у середземноморському стилі. Вона створить атмосферу південного ландшафту, висаджену разом із пасльоном, лілейниками, лавандою. Має чудовий краєвид у балконних ящиках або вазонах на терасі будинку.
Вирощування та догляд за пасифлорою в домашніх умовах: · попередньо замочене на добу насіння сіє на розсаду в березні на глибину 2-5 мм у субстрат (суглинок – 50%, пісок – 30%, торф – 20%), накривають плівкою і вирощують при температурі від +20 градусів; · Сходи очікуються протягом декількох тижнів, їх пікірують у фазі пари листочків в окремі ємності діаметром не менше 20 см; · Оптимальний грунт-нейтральна або лужна, слабо-або середньородюча; · любить сонце та рясний полив, не виносить застою вологи; · після цвітіння гілки вкорочують до 50 см над рівнем землі, а пагони, що не дерев'яні, вирізають, накриваючи для зимівлі листям; · Контейнери ж переставляють на зиму в приміщення з температурою +17-19 градусів тепла.