Універсальне добриво "Бордоська суміш" 300 г

1264
67,00
грн.
Бордоська суміш - для приготування бордоської рідини
Контактний фунгіцид Бордоська суміш складається з двох компонентів - гашене вапно і мідний купорос, і застосовується для приготування бордоської рідини. Бордоська рідина у готовому вигляді застосовується для профілактики та лікування сільськогосподарських культур плодово-ягідного та овочевого типу, квіткових культур, декоративних дерев та чагарників протягом періоду вегетації, з метою захисту від грибкових та бактеріальних захворювань. При обробці бордоської рідиною рослин основний сульфат міді випадає у вигляді драглистого осаду, який добре прилипає до листя і покриває рослини та плоди захисним шаром. Іони міді вступають у взаємодію з групами ферментів грибкової клітини, викликаючи руйнування структури клітинних білків і пригнічуючи дихальні процеси. Засіб має гарну прилипання та високу фунгіцидну активність. Бордоська суміш ефективно використовується для захисту вишні, черешні, абрикоса, персика, сливи, айви, груші, яблуні, горобини, аґрусу, смородини, малини, полуниці, суниці, томатів, картоплі, огірків, дині, кавуна, цибулі, моркв. , винограду, троянди, гвоздики, жоржини, айстри, гладіолусів від фітофторозу, парші, моніліозу, борошнистої роси, макроспоріозу, антракнозу, аскохітозу, іржі, фузаріозу, плямистості листя та інших захворювань.
Переваги фунгіциду Бордоська суміш
 • Фунгіцид знезаражує крону дерев та запобігає повторній появі захворювань
 • Препарат підвищує стійкість плодів та ягід до захворювань при зберіганні
 • Бордоська суміш не завдає шкоди навколишньому середовищу та оброблюваним рослинам
 • Порошок стійкий до змиву опадами та поливом
 • Фунгіцидна суміш має тривалий ефектом та добре утримується на листі, утворюючи захисну плівку
 • Даний засіб охоплює широкий спектр грибкових та бактеріальних захворювань рослин

Особливості застосування препарату Бордоська суміш:
 • Рослини обробляють виключно в суху та нежарку погоду, оскільки при підвищеній вологості препарат може спричинити опік листя
 • При обробці необхідно рясно і рівномірно змочити рослину із зовнішньої та внутрішньої сторони листа, щоб розчин стікав по гілках та стовбурі, проникаючи у всі тріщини кори, оскільки там накопичується велика кількість патогенних мікроорганізмів
 • Правильно проведена обробка захищає дерева та чагарники від хвороб та шкідників протягом місяця.
 • Кісточкові культури (сливу, алича, вишня, черешня, абрикос) дуже чутливі до обробок препаратами, що містять мідь, тому їх обприскують тільки ранньою весною і пізно восени
 • Мідьвмісний препарат надають більш високу ефективність при профілактичній обробці до появи захворювань

Інструкція, спосіб застосування

Яблуня, груша, айва, слива, вишня, абрикос, персик: молоді дерева – до 2 л. Плодоносні – до 10 л. Навесні, до розпускання бруньок, дерева обприскують 3% бордоською рідиною (10-15 л на одне доросле і 2-3 л - на молоде дерево). Потім, у фазі зеленого конуса, повторюють обробку вже 1% розчином препарату, наступне обприскування проводять після цвітіння дерев. Подальші обробки роблять з інтервалом 10-15 днів, причому кількість їх не повинна перевищувати 6 обприскування за сезон. Остання обробка за 15 днів до збору врожаю. Захищає від таких хвороб: парша та ін плямистості листя, кучерявість листя, маніліоз, антракноз, клястероспоріоз, філостикоз, гнилі.

Суниця,полуниця: 0.5-1 л на 10 м2. Після танення снігу садову суницю необхідно обробити 3%-ним розчином бордоської суміші (0.5-1 л на 10 м2). Потім у стадії відростання листя обприскування повторюють, знижуючи концентрацію до 1%. Наступні процедури проводять на початку появи бутонів і після збирання врожаю (у цих випадках також використовують 1% розчин). Остання обробка за 20 днів, до збору врожаю, останнє обприскування - після збору врожаю. Захищає від таких хвороб: антракноз, септоріоз, іржа, плямистість листя, ризоктоніоз, гнилі.

Смородина, малина, агрус: 1-1.5 л на 1 кущ. Перше обприскування проводять ранньою весною, використовуючи 3% розчин, для наступних 2-3 обробок готують 1% розчин препарату. Остання обробка: 20 днів до збирання врожаю. Захищає від таких хвороб: Септоріоз, антракноз, іржа, плямистість листя, гнилі.

Огірки, кабачки: 1.5-2 л на 10 м2. Огірки обприскують 1%-ною бордоською рідиною (1.5-2 л на 10 м2). Першу профілактичну обробку проводять на стадії 2-3 справжніх листків, потім повторюють 2-3 рази з інтервалом 10-12 днів. Остання обробка за 20 днів до збирання врожаю. Захищає від таких хвороб: фітофтороз, фузаріоз, макроспоріоз, антракноз, аскохітоз, плямистість листя, гнилі, іржа, бактеріоз.

Томати: 1.5-2 л розчину на 10 м2. Обприскування томатів бордоської рідиною проводять з кінця червня - початку липня (або через 2 тижні після посадки) з розрахунку 1.5-2 л розчину на 10 м2. Усього рослини обприскують 3-4 рази з інтервалом 10-14 днів. Остання обробка15 днів до збирання врожаю. Захищає від таких хвороб: фітофтороз, фузаріоз, альтернаріоз, макроспоріоз, антракноз, аскохітоз, гнилі.

Картопля: 0.5-1 л розчину на 10 м2. Першу обробку проводять перед посадкою картоплі: бульби обприскують 1% бордоською рідиною за 1-1.5 години до посадки. Потім, коли кущі картоплі досягнуть висоти 15-20 см, обприскування повторюють із розрахунку 0.5 -1 л суміші на 10 м2. Обробку повторюють через 12-15 днів. Остання обробка10 днів до збирання врожаю. Захищає від таких хвороб: Фітофтороз, різоктоніоз, фузаріоз, альтернаріоз, макроспоріоз, антракноз, гнилі.

Дині, кавуни: не більше 1 л/10 м.кв. При перших ознаках хвороби-1% розчином бордоської рідини з інтервалом 10-15 днів. Остання обробка 20 днів до збирання врожаю. Захищає від таких хвороб: бактеріоз, антракноз, пероноспороз.

Буряк:1 л/10 м2.За час вегетації максимально допустима кількість зрошень 1%-ним концентратом не перевищує 3-х разів. Об'єм, що витрачається, становить 1 л на 10 м2. Остання обробка15 днів до збирання врожаю. Захищає від таких хвороб: Церкоспороз, гниль.

Цибуля: не більше 1 л/10 м2. Обприскування проводять за перших ознак хвороби -1% з інтервалом 10-15 днів. Остання обробка15 днів до збирання врожаю. Захищає від таких хвороб: пероноспороз, гниль.

Квіти та декоративні культури: до 2 л /10 м2. Обприскування проводять до цвітіння -1% розчином з інтервалом 10-15 днів. Остання обробка до зникнення хвороби. Захищає від  таких хвороб: іржа, гнилі, плямистості листя.

Виноград: до 2 л на 1 сотку.У фазі зеленого конуса виноградні кущі обприскують 3%-ною бордоською рідиною. Під час періоду вегетації використовують слабший, 1%-ний розчин препарату. Остання обробка за 15 днів до збирання врожаю. Захищає від таких хвороб: мілдью, антракноз.
Made on
Tilda